I Podkarpacki Festiwal Serów w Ustrzykach Dolnych

Już niedługo w Ustrzykach wyjątkowa impreza – I Podkarpacki Festiwal Serów! Odbędzie się on 17 czerwca 2018 r. o godzinie 13.00 w Parku Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych. Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było, dlatego tym bardziej nie można go pominąć, będąc w tej okolicy. 

Produkcja serów cieszy się coraz większą popularnością, mieszkańcy chętnie wracają do rodzinnych tradycji i na łąkach pojawia się coraz więcej kóz i owiec, a co za tym idzie – pojawia się coraz więcej świeżego mleka, a następnie sera.

Polecamy tutejsze sery i Festiwal! Na pewno będzie pysznie 🙂

 

„Produkcja serów w małych gospodarstwach cieszy się rosnącą popularnością a potencjał województwa podkarpackiego jest duży. Produkcję i konsumpcję serów propagować ma I Podkarpacki Festiwalu Serów organizowany przez województwa podkarpackie i powiat bieszczadzki.

Elementem festiwalu będzie konkurs dla wystawców. Celem konkursu jest – poza promocją wytwarzanych samodzielnie w serów – pokazanie możliwości wykorzystania mleka krów, kóz i owiec w gospodarstwie.

W Konkursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa ekologiczne, spółdzielnie mleczarskie, gospodarstwa rolne, gospodarstwa agroturystyczne z województwa podkarpackiego, wytwarzające sery podpuszczkowe.” [http://www.gospodarkapodkarpacka.pl]