Podobno nie istnieje drugie tak ciepłe miejsce na ziemi jak własny dom, no i może jeszcze nasza Karczma w Młynie – ale to musicie sami sprawdzić, próbując naszych regionalnych wyrobów.
Różnie nazywano tę prostą potrawę, którą można ochrzcić jako swego rodzaju „żur karpacki”. Robiona jest na bazie kwasu z kiszonej kapusty i zabielana ciemną mąką żytnią. Aby jej nadać większą sytość podawana jest z gotowanymi ziemniakami i okraszaną smażoną cebulką ze skwarkami. Tradycyjnie zawiera dużo czosnku.
Klepak Młynarzowej
Potrawa w rodzaju klusek uformowanych na kształt kopytek. Bazą do jej przygotowania jest owies, podawany ze skwarkami i przysmażoną cebulką – koniecznie z białym serem twarogowym. Do zestawu podawane są surówki.
Hryczanyki
Rodzaj kotletów mięsno-jarskich, które przygotowuje się z ugotowanej na sypko kaszy gryczanej zmieszanej z mięsem mielonym, jajkiem i przyprawami. Całość masy jest smażona na oleju lub smalcu. Taki „bieszczadzki mielony” serwowany jest z ziemniakami oraz zestawem surówek.
Chleb na zakwasie
W sezonie wiosenno-letnio-jesienym możecie w Karczmie zasmakować również chrupiącego, karpackiego chleba na zakwasie, wypiekanego w tradycyjnym piecu chlebowym opalanym drewnem.
Zobacz co mamy do zaoferowania
Odwiedziłeś Bieszczady?
Musisz odwiedzić nas.
Trochę o nas
Jest nas dwoje, nazywamy się Janusz i Bożena i już od kilkunastu lat prowadzimy Muzeum Stary Młyn wraz z Karczmą, w której możecie spróbować regionalnych wyrobów.
Okazywane przez nas zaangażowanie doceniły już setki ludzi odwiedzających nasze progi.
Ustrzyki Dolne
Ustrzyki i Bieszczady mają swój klimat, mają swoją tradycję.
My pomagamy Wam je doznać i zasmakować.
Jeśli chcesz bliżej poznać tradycje regionu Bieszczad lub jej skosztować, zapraszamy.
Janusz
Dla Janusza nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze uśmiechnięty i chętny pomóc.
Pasjonują go:
rzeźba
stolarka
młynarstwo
Bożena
Dla Bożeny, żadne zagadnienia z kuchni regionalnej nie są wyzwaniem.